dashuri

Zurück

 

Dashurija


NE ZEMER TE KAM
EDHE LARG TEJE PSE JAM
KUR RRI DUKE MENDUAR
UNE DHE TI I DASHUR
SI JEMI LARGUAR
SHKAU NA NDAHU
DHE NA KA LARGUAR
POR ZEMRAT TONA
GJITHMONE JANE TE BASHKUAR
UNE RRI NE DANIMARK
TUJ MENDU PER TY
I NUMROJ YJZIT
VUAJ DHE QAJ PER TY
O ZOT I MADHE
QKA NA KE DENU
A DO TE VJEN AJO DIT

UNE DHE TI PRAP ME U BASHKU
KUR TE KTHEHEM NE KOSOVE
N'FERIZAJ DOT TE VI
DO TE HIM I DASHUR
NE ''DEA'' ME PI
KUR ZEMRA TE DONE
SHPIRTI TE ADHURONE
DERI NE VDEKJE S'DO TE
HARROJ"TE PYES"

Te pyes,ku po shkojme?
Me thua,s'e di!
Me pyet ,pse jetojme?
Pergjigjen s'e di.

E prap te ledhatoj floket e zi
Te puth te perqafoj,
E te strngoj ne gji.

Te dua,te them ,
Te dua a e di
Te puth ne buze,
Me puth dhe ti.

E pastaj,heshtje,qetesi
Dy zemra degjohen
Here une here ti,
Te dua,degjohet perseri.

Keshtu vazhdojme ne pafundesi
Here te prek une,here me ndez ti.
Dy zemrat tashme jane bere nje
Valle a s'eshte kjo dashuri!!

Te pyes,pse jeton?
Me thua,per ty
Me pyet c'fare do?
Te them........ te dua vetem ty! 

DashurijaSi guri i lart
si dega e pemes
ta dhuroj nje puthje
nga loqka e zemres

Dashuria s'don me thone
me qen yll, diell,dhe hane
bukurija shkon e vjen
zemra ime s'te genjen
Pse ti bredh ne endrrat e mia
a mund ta di vall q' kerkone
pse ti jeton ne zemren time
kur ti tjetren e dashurone
Nje djell na nxeh
nje toke jetojm
zemrat e ndara bashkim kerkojn
Besa edjalit si era e malit
sot te don e neser te tradhtone
Puthja eshte e embel ajo s'te lendon
kur te puth hmmmm dhimbje te sheron

Pa dashuri nuk jetohet
dua te jem prap e dashuruar
dhe jo te mbaj zi per te.
Nuk dua te vajtoj me,
sepse mjaf ia nxiva jeten vetes
duke kujtuar te shkuaren time te dhimbshe,
kam vendosur per nje gje
nuk ia vlen te vajtohet tere jeten per nje dashuri te deshtuar
. Sepse nuk ka qen ai i vetmi ne ket bote.
Te gjithe do te vdesim,
ne qe nje here kemi lindur pse te vajtoj me...
Jam duke menduar se te gjitha ato vajza
qe kan deshtuar nje here dashurin,
gabojne rende nese vajtojne per ate cka kan bere

**Pa ty**


Qdo Dit pa ty, eshte sie nje dit pa diell.
Qdo mbremje pa ty, eshte si nje nat pa yje.
Qdo or pa ty, eshte si nje jete pa ndjenja.
Qdo minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
Qdo sekund pa ty, eshte si mos tme rreh zemra.Kur jam nervoz
Asgje s'me qetson
Vetm, nese ti i dashur
Pran meje qendron

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kote
Fillon me puthje
Mbaron me lote


PERSE
Perse kjo jet eshte kaq e padrejt,
Ty te mori kaq larg nga une,
Perse nuk na bashko perseri,
Te na bene te gezuar,
Te lutem me ndimoh te vi,
Mos me le te vuaj qdo nate,
Se kom nje koh te gjat qe pres,
Ne krahet e tu te jem prap,


- VETEM TI -


Smundem te mendoj
diqka me te mir ne jet ,
se te dashuroj,te kam afer te ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtesin tende,

Smundem te mendoj diqka me te mir ne jet
qe ti te jesh i imi dit dhe net per mira vjet ,
per gjithmon,
Smundem te mendoj diqka me te mir ne jet
qe te vdes per ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
me mungon shume, ani kisha deshir qe te jem pran teje.

SMUNDEM TE HARROJ


Si mundem te harroj nje djale qe e kam dashur
e ti si mundesh te harrosh nje vajze qe ne zemer te ka mbajtur ,
Si ke guxim te harrosh ate qe kurre ste ka urrejtur
Si ke force te largohesh nga ajo qe te don per jete?

Pa ty!Pa ty bota e humb kuptimin,

pa ty dielli e humb shkelqimin,

pa ty dita me eresohet,

pa ty nata nuk kalohet,

pa ty endra nuk enderohet,

pa ty zemra me helmohet!Ti fali


Ti fali syt, nese ti i shikon!

Ti fali duart, nese ti i shterngon!

Ta fali shpirtin, nese ti me perqafon!

Ta fali zemren, nese ti me don!
Te DUA


Te dua - me don

te kujtoj - me kujton

te kam ne zemer - ne zemer me ke!

por e keqja eshte, se larg meje je!

Zemra zemresZemra zemres po i thret,

hajde hajde mos rri vet,

le te gzohen zemrat tona,

se krejt bota eshte e jona!Deshiroj


Deshiroj te shof me sy,

te mos me djeg malli per ty,

sikur te isha reze hane,

do te hi ne dhomen tande,

vetem ta dish se sa te dua,

s'do tjetosh as nje ore pa mua!

Kur te pash


Kur te pash me lindi simpatia,

kur me buzeqeshe e dita se qenka dashuria,

por kur me fole e dita,

qe do t'me thaush te dua,

kete e vrejta nga buzet e tua!
Hapi krahet shpirti im!


Hapi krahet larte ne qiell,

ti per mua je diell,

por e lumtur prap nuk jam,

se TY afer nuk te kam!Te dua....Te dua, per ty vuaj!

Te dua, per ty shkruaj!

Te dua, per ty enderoj!

Deri ne vdekje ty s'te harroj!
Do te flas per ty!


Une jetoj, se te dua shum!

syt e tu, i shoh edhe ne gjum!

Jeten do ta jap, per tenden dashuri!

ne varr kur do t'me pyesin,

do te flas per ty!Sy....!


Sy te zi ka plot,

por ata jan te kote,

i vetmi per mua,

je ti ne ket bote!
Zemer.......!


Me mir i varfur,

zemer PATRIOT!

Se sa i pasur,

e zemer IDIOT!Malli per ty!


Malli per ty, frymen mandali!

Eja tek une, nje puthje ta fali!

Kur t'mi puthish buzet e mia,

e din o shpirt, qka eshte dashurija!

S'kam besuar se me ik si era
S'kam menduar te jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojne te lotojne keta sy
Ne qdo hap ne qdo vend dhe
Ne gjum me bie ndermend
Kur flej
Me duket te kam prane
Kur qeshi me duket me shikon
Kur qaj me duket me pajton
Eja prane meje
Edhe ne vdeksha
Nuk do te harroj


DITA PA TY

Kur te jesh ne vetmi
Kur te ndihesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do te me kesh pran

Kur ti te me duash
Dhe pran te mos me kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se une do te jem mes resh
TE DUA

-LARG-


Larg, Malli kerkon te me afroje afer teje por larg,
shume large je .
Syt e mi te perlotur nga pritja e zgjature,
buzet e mija te pervluara nga etja ,
e valle kur do ta shuaj kete etje ???
Syri te kerkon, s'te gjen ,
vetem loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijera kilometra large neshe ,
Per ne nuk ka ndarje , por durim .


.

Me the.....


Me the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,

Me the TI AMO mu duk mashtirm,

Me the ICH LIEBE DICH syt mi qorove

Me the Te DUA zemren ma gezove!
Ne emer.....Ne emer te jetes

Jeto per mua!

Ne emer te dhimbjes

Vuaj per mua!

Ne emer te dashuris

Me thuaj Te DUA!

E kur te vdes un

Ti te jesh me mua!

Nje keshillNje keshill: ke kujdes!

Nje kerkes: mos ndrysho!

Nje deshir: mos me harro!

Nje genjeshter: nuk te dua!

Nje e vertet: me mungon per jete!Dy zemra


Dy Zemra lindin

Dy Zemra qeshin

Dy Zemra qajne

Dy Zemra vdesin.Nuk me duhet


Nuk me duhet kjo jete

Nuk me duhet kjo rini

Kur s'te kam afer meje

Gjithmone do te vuaj per ty

Mos i beso askujt


Mos i beso askujt,

e mos e urrej veten

por me beso mua,

qe per ty e jap jeten.

Edhe pse je larg,

asgje sme pengon.

Largesia na ndan,

Dashuria na bashkon!
Une per tyUne per ty e shes traktorin,

me gjith okumllatorin,

oj prepalic,

si ma preve zemren me brusalic,

tu m'shetit naper ulic, me kolic

ma theve komen, me bone per n'bullnic!Pyete Zemren tende!


Nese je i vetmuar,

nese je ne mendime,

pyete zemren tende!

A e don zemren time?

E kam nje deshire,

eshte shume e thjesht,

te isha afer teje,

tjeter s'kisha desht!


Dashurija 

Sa here Enderrova, nje Enderr per qudi,
Nje grua te panjohur qe me do dhe e dua
E qe prore me duket jo krejt si ajo grua
Po jo dhe krejt si tjeter, e me do pa kufi.

Sepse me kupton e me njeh e me di,
Misteri i zemres sime veq prej saj u zbulua
Veq ajo, duke derdhur qurke lotesh mbi mua
Ma freskon zjarr' e ballit e me deh me magji.

S'e di eshte ezmere apo leshraarte
Emri i saj? Me kujtohet, i embel, tingull i qarte,
Si i njerezve tane dikur te ikur ne mergim.

Syte: veshtrimin e ngulur te statujave i kane
Dhe zeri i vjen i larget, i qete e gjithe trishtim
Si nje kenge prej zerash te dashur qe me s'janeDY FJALE


Dy fjale qe te gezojn
dy fjale qe te hidhrojne ,
dy fjale qe ter jeten ta ndryshojn

dy fjale qe kan domethenjen qka ndi une per ty ,

keto dy fjale dua qe te mi thuashe edhe ti!

dikushe thot se keto dy fjale nuk jan shume,

por kan shume rendesi ,
me keto dy fjale mundesh ta ndertojshe nje ardhmeri ,
edhe per kete dua te ti them ty keto dy fjale i dashur
TE DUA

Te kam larg!


Te kam aq larg i dashur
por prap te dua!
Ti nuk lajmerohesh,
pse me ke harrua?
Cka bera keqe qe me nuk me don
apo ndoshta ke qjet tjetren
qe me shume e dashuron?
Si i harrove ato ditet se bashku?
A mund te na sjell zoti dashurin e perparshme?
Ne mendjen time te kam vetem ty
Ne zemren time te ndjej vetem ty
Te lutem zemer mos me harro
dhe lajmerohu nese ke kohe!
DashuriaDora me shkruan

Zemra me lendon,

me shkruaj i dashur

ne qoft se me Don!
Mbi detin e qete....


Mbi detin e qete lunnduronte nje flete

mbi te ish shkruar "Te dua per jete"
Po se besove,

puth buzet e mia qe te kuptosh se c'eshte dashuria.
Te dua aq sa me do ti mua,

dhe do te dua gjersa te tretem

ne qofte se me ty do te mbetem.Te Dua!


Sikur qelli te ish leter

dhe deti te ishte boje,

nuk do shkruaja azgje tjeter

vec se ty i te dashuroj.
E di qe sje per mua,

po desha te te them "Te DUA"Mos bej!

Mos bej qe jeta ime te duket kot,

mos bej qe nga syt e mi te dalin vec lote.
Mos bej qe vdekjen ta kerkoj,

se vetem e vdekur mund te te haroj.
Ruaje kujtim nga shpirti im!


Lexo kete mesazhe qe del nga shpirti im

e nese me do ruaje si kujtim

Grise nese s'me do, beje cop e therime,

po ta dish bashke me te ke thyer zemren time.

Digjem per ty!Me fal nje buzqeshje zemren mos ma lendo,

me thuaj dhe njehere te dua dhe fort me perqafo.
Z'dua ta di se cila je, kjo zemer per ty po rreh,

ky sy per ty po qan, sepse dua te te kem pranë.

Nese nje dite do behem hi,

ta dish se jam djegur per ty.

Te dua shum


Une ste kerkoj te me duash shume,

por te pakten qerekun nga sa te dua une.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lume,

ku i dihet jetes ndoshta s'jetoj dhe shume.
Me dite apo me vite, por sa te jetoj,

vec teje tjeter kurre s'do dashuroj.
Shpirti im


Shpirti im lekundet si termet.

Ate dite qe do me dashurosh ne bote do behet qamet.
Te betohem me Zot e se ty te dua pafundesisht.

E dashura ime te lutem kthehu pergjithmon

se zemra ime ty po te kerkon.
Une per ty shume po vuaj

e ketu pa ty vetja me duket e huaj.Dua veq nje qast!


Veq nje qast do doja,

veq nje qast zerin ta degjoja,

do te doja veq fytyren ta shikoja,

do te doja veq nje qast me ty te qendroja,

do te doja veq nje qast puthjen tende ta shikoja,

do te doja veq nje qast dashurin ta kujtoja

Preshendetje

 

 

mos u lavdro qe je i bukur, se ne ket bote nuk je vetem ti.

mos mendo qe ke shume ne koke kur kembet si ki ne toke.

mos u ben kok larte, kur une e di se je koke thate.

 

te uroj gdo e mire ne jete, me trup shendet, ne pune vullnet, ne ide drejtesi me nerva qetsi. Ne familje harmoni, ne ardhmeri lumturi dhe fat ne dashuri.

 

te shikoj e nuk te njo, te degjoj e ste kuptoj.. fjalet qe mi thua me lendojn.. pse me behesh si e huaj dhe me ben gjthnje te vuaj..

 

nje dite kur dot zgjohesh mos laj syt me lot, dikush dot tregoj qe sjam mo nket bote. ti mos pyt si vdiqa, por pyt si jetova, pyt si mshkun ditet, qe pa ty i kalova.

 

ti je shprez, ti je gezim, te je psjes e shpirtit tim. te kam hene e te kam drite, te kam zemer e te kam shpirt. mbes ne shpres epa durim qe te behesh fati im.

 

Gjilanase me 27.03.04

                         Prshendetje:

Nuk jam Poet q t shkruaj Poezi q t thuri vargje pr Ty , por s'jam as kngtar q t vajtoj pr ty por jam nj prson q t dua vetm Ty.

T isha i lir t dal n Piknik, ta dhuroja nj puthje me theksin simpatik....

Me m therr me thik, un nuk frigohm, po prej t dashurs sime Nuk largohm...

Zemrn time ta dhurova, tr natn pa gjum n sy e kalova, pa ty u tranova, dashurom e mos ja nxjerr fundin se pa ty e kalli katundin...

Dashuria
Si guri i lart,si dega e pemes, ta dhuroj nje puthje, nga loqka e zemres.

Po digjm, prvlohm, se t dua shum, gjith ditn mendohem, natn rri pa gjum, asnjri n bot plagt s'mi shron prvetm Ti i dashur kur m ledhaton.

Edhe t dashurova, vuajtjet vazhdojn por prse tash vuaj kur shum mir e kaloj?

Mendova sa u treta, dshmova dashurin por nse m dashuron do ta gjesh lumturin.

Kurr pr jet s't harroj, vetm pr ty dot' mendoj, nat e dit t kujtoj por kto dy Zemra ti bashkojm, ti bashkoj me lumturi qe na lindi kjo dashuri, kjo dashuri e pa harruar vetm pr ty jam tu menduar.

E kam nj dshir, nj dshir t thjesht, buzt me ti puth tjetr s'kisha desht.

Nuk jam Poet q t shkruaj Poezi q t thuri vargje pr Ty , por s'jam as kngtar q t vajtoj pr ty por jam nj prson q t dua vetm Ty.

E mora kimikin t ja hargjes bojn po t kisha afr do ta puthsha gojn.

At se p en smuk stjernehimmel, er som at se p dig i jnene. Der er dog en forskel, stjernehimlen er ikk skabt for at glde mig, det er DU!!!

Me m therr me thik, un nuk frigohm, po prej t dashurs sime Nuk largohm...

Zemrn time ta dhurova, tr natn pa gjum n sy e kalova, pa ty u tranova, dashurom e mos ja nxjerr fundin se pa ty e kalli katundin...

Vi ligger i sanden, vinden blser os blidt i ansigtet, du lfter hovedet liger ud over havet, jeg lner mig frem og gir dig det blideste og krligste kys, du begynder at blive tndt, kigger op p mig og blinker, jeg knapper din skjorte forsigtigt op kysser dig p maven...

Dashuria
Si guri i lart,si dega e pemes, ta dhuroj nje puthje, nga loqka e zemres.

Po digjm, prvlohm, se t dua shum, gjith ditn mendohem, natn rri pa gjum, asnjri n bot plagt s'mi shron prvetm Ti i dashur kur m ledhaton.

Edhe t dashurova, vuajtjet vazhdojn por prse tash vuaj kur shum mir e kaloj?

Mendova sa u treta, dshmova dashurin por nse m dashuron do ta gjesh lumturin.

Kurr pr jet s't harroj, vetm pr ty dot' mendoj, nat e dit t kujtoj por kto dy Zemra ti bashkojm, ti bashkoj me lumturi qe na lindi kjo dashuri, kjo dashuri e pa harruar vetm pr ty jam tu menduar.

E kam nj dshir, nj dshir t thjesht, buzt me ti puth tjetr s'kisha desht.

sweet mira 24.03.2004

                                  English

1)roses are red violets are blue a face like you shold be in a zoo  
 
 
2)
Love is a name, sex is a game. Forget the name and play the game
 
 
3)
If you look in my eyes one time, you will look deep in my heart!!
 
 
4)
Remeber the M, Remeber the E, But them together and remeber ME...!Datenschutzerklärung
Kostenlose Homepage von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!